TAAT Technologie Cyfrowe

Google - sprawdzanie pozycji w wynikach

W skrócie: sprawdzać zawsze w trybie prywatnym

Personalizacja wyników

Wyszukiwarka Google.pl opiera pozycję w wynikach wyszukiwania nie tylko na czynnikach wiążących się z pozycjonowaniem, zawartością i kampaniami reklamowymi strony, ale także na preferencjach użytkownika w oparciu informacje zebranie na jego temat.

Google zbiera o użytkownikach mnóstwo informacji, począwszy od lokalizacji, informacji o przeglądarce i ustawieniach sprzętowych a skończywszy na najczęściej odwiedzanych stronach czy wybieranych słowach kluczowych. Wszystkie te informacje są analizowane i mają wpływ na wyniki wyszukiwania. Bedąc zalogowanym do konta google, wszystkie strony, które ogladasz są zapisywane w historii google. Na ich podstawie, a także na podstawie stron zapisanych w czytniku rss i innych miejscach tworzone są wyniki. Podobnie jest ze stronami, które odwiedzamy bardzo często. One też wylądują wyżej w Twoich spersonalizowanych wynikach wyszukiwania.

Tryb prywatny w przegladarkach

Jeśli chcesz obiektywnie sprawdzić na jakiej pozycji znajduje się dana strona, możesz wykorzystać funkcję obecną w większości nowoczesnych przeglądarek internetowych (Mozilla Firefox, Google Chrome, IE8, Opera, Safari), mianowicie "Tryb prywatny". Pozwoli to na bezpieczne przeglądanie stron www nie pozostawiając śladów w historii, ciasteczek,

Mozilla Firefox - tryb prywatny uruchamia się za pomocą menu Narzędzia/Przejdź do trybu prywatnego, lub skrótem klawiaturowym ctrl + shift + p.

Google Chrome - tryb incognito uruchamia się klikając na ikonkę narzędzia i wybierając nowe okno incognito, lub używając skrótu ctrl + shift + n.

Internet Explorer 8 i wyżej - przeglądanie inPrivate znajdziesz w menu Narzędzia/Przeglądanie inPrivate, lub skrótem ctr + shift + p.

Opera - Opera oferuje karty prywatne uruchamiane z menu Opera/Karty i okna/Nowa karta prywatna lub nowe okno prywatne. Skrót do nowego okna to ctrl + shift + n.

Automat sprawdzający pozycje

Dysponujemy skutecznym narzędziem, które automatycznie sprawdza pozycje na wskazane słowa kluczowe i dostarcza okresowych raportów na ten temat.