Google premiuje wsparcie urządzeń mobilnych

Stało się! Duże zmiany! Firma Google oficjalnie potwierdziła, że od teraz premiuje strony, które są zoptymalizowane do wyświetlania na małych ekranach.

W skrócie, oznacza to przełom technologiczny od 21 kwietnia 2015.

Co to w praktyce oznacza dla Twojej strony?

Jeśli Twoja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, jej pozycje w Google zostaną znacznie obniżone.

Bez wersji mobilnej nie masz żadnych szans na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, w szczególności na tabletach i smartfonach.

34% wizyt to wizyty z urządzeń mobilnych (maj 2015)

Według W3Counter Android jest drugim najczęściej używanym systemem operacyjnym do przeglądania stron, a co jeszcze bardziej istotnie, widać wyraźny trend w stronę urządzeń mobilnych.

Co powinieneś zrobić?

Za pomocą narzędzia na stronie Google sprawdź, czy Twoja strona dobrze wspiera urządzenia mobilne. Po podaniu adresu swojej strony, otrzymasz wynik audytu i zobaczysz jak Twoją stronę widzi mobilny Robot Google.

Uruchom darmowy test

Jeśli nie, musisz jak najszybciej zlecić przebudowę strony w taki sposób, aby dobrze się ją przeglądało na małym ekranie, wdrożyć tzw. responsywną wersję strony.

Jeśli Twoja strona została wykonana w oparciu o TAAT CMS, wystarczy wykonać aktualizację to najnowszej wersji, w której wsparcie dla urządzeń mobilnych jest w standardzie.

To doskonały moment, żeby wyprzedzić konkurencję, która jeszcze nie wdrożyła wersji responsywnej!

Chcesz znać koszt zmian na Twojej stronie? Zapytaj o darmowy audyt!

Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji

Oficjalne informacje Google